Otomatik Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın tehlikesi hayatımızın her anında bulunan bir gerçektir. Bu sebeple geliştirilmiş olan otomatik yangın söndürme sistemleri hakkında detaylı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Otomatik Yangın Söndürme Sistemleri

Klasik yangın söndürme sistemleri yerini modern ve daha etkili sistemlere bırakmıştır. Otomatik yangın söndürme sistemleri yangın riskinin bulunduğu her alanda hızlı ve otomotik müdahalenin gerçekleştirilmesini sağlayan sistemlerdir. Bu sistemde kullanılan sprinkler ısı sensörleri ile çalışmaktadır. Aşırı ısınmayı algılayan sensörler, alev gibi yüksek ısıyı hissettiği alana yağmurlama sistemi ile otomatik müdahaleyi gerçekleştirmektedir. Birçok yangın bu sayede çokça büyümeye fırsat bulmadan söndürülebilir olmaktadır.

FM 200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

FM 200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın riskini önleme ve yangını bertaraf etme amacıyla kullanılan FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri, oldukça başarılı sonuçlar elde..
Mutfak Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Mutfak Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Davlumbaz söndürme sistemleri, personel sayısı çok olan hastane, alışveriş merkezi ve yatakhanesi olan okullarda bulunması zorunlu..
Karbondioksitli Yangın Söndürme Sistemleri

Karbondioksitli Yangın Söndürme Sistemleri

Yangınlara karşı en etkili söndürme türlerinden biri olan karbondioksitli yangın söndürme sistemleri, ortamdaki oksijen yüzdesini..
Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi

Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi

Sprinkler yangın söndürme sistemi, yangınların yukarıdan müdahale ile söndürülmesi ilkesine dayanan ve püskürtme yönteminin uygulandığı..
Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri

Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri

Tüplerde basınçlı halde tutularak her an yangına müdahaleye hazır halde bulunan kimyasal içerikler köpüklü söndürme sistemleri..
Su Sisi Yangın Söndürme Sistemleri

Su Sisi Yangın Söndürme Sistemleri

Suyun kendi moleküler yapısından çok daha küçük partiküllere ayrıştırılması, bu partiküllerin sis halinde yükselen ısıya doğru..
Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri

Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri

Yangın söndürme sistemlerinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan yangın algılama ve alarm sistemleri, yangının minimum zaman aralığında..
Pano İçi Yangın Söndürme Sistemleri

Pano İçi Yangın Söndürme Sistemleri

Pano içi yangın söndürme sistemleri, içeriği elektrik-elektronik olan panolarda koruma ve söndürme işlevini yerine getiren sistemlerdir..
Araç Yangın Söndürme Sistemleri

Araç Yangın Söndürme Sistemleri

Ağır veya hafif, ticari veya bireysel, iş veya hususi amaçlı kullanılan tüm araçlarda araç söndürme sistemleri bulundurulması, özellikle..

Otomatik Yangın Söndürme Sistemleri Nelerdir?

Yangın anında panik yapmanıza, söndürme tüpleri ile uğraşmanıza gerek kalmadan, otomatik ve pratik bir şekilde olaya müdahale eden sprink sistemi oldukça kullanışlı ve etkili olmaktadır. Bir sprink sadece 12 m2 bir alana müdahale edebilmektedir. Alan ne kadar büyük ise kullanılacak sprinklerin miktarı da o kadar arttırılmalı ki faydası büyük olabilsin. Peki, otomatik yangın söndürme sistemleri nelerdir? Sorusunun yanıtını biliyor musunuz? Bu soruyu cevaplayarak sistemleri daha da yakından tanıyalım.

  • Gazlı yangın söndürme sistemleri,
  • Su kullanılan söndürme sistemleri.

Gazlı sistemlerde önemli olan sağlığa elverişli gazların kullanılmasıdır. Su kullanılan sistemler oldukça etkin ve tercih edilen sistemler olup, tek riski elektrik kaçağından kaynaklanan yangınlarda riskin daha da büyümesine sebebiyet verebileceğidir.

Otomatik Yangın Söndürme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Yangın anında ne kadar hızlı müdahale gerçekleştirilir ise o kadar çabuk ve az hasarlı sonuca varılır. Bunun için özellikle plaza, depo, fabrika gibi büyük alanlarda otomatik yangın söndürme sistemleri önem arz etmektedir. Peki, otomatik yangın söndürme sistemleri nasıl çalışır? Bu sistemlerin çalışması oldukça basittir. Sistem otomatik olduğu için yangın esnasında otomatik olarak devreye girerek su püskürtme işlemi ile yangın müdahale eder. Yangın çıkmadan ısının algılanması ile alarm sistemi devreye girerek yangın çıkacağına dair haber yine bu sistemler tarafından verilmektedir.

Yangın Söndürme Sistemi Firmaları

Yangın söndürme sistemlerinin tanıtımı ve bu sistemlerin kurulumu için yangın söndürme sistemi firmaları büyük önem arz etmektedir. Türkiye çapında hemen her ilde bulunan firmalar içerisinden bulunduğunuz il ve ilçeye göre konusunda uzman bir firma ile çalışmanız yararınıza olacaktır.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Uzay Yangın
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • İkitelli OSGB Mh. Pik Dökümcüler San. Sitesi TEM 34 B Blok No:68 Başakşehir/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.