Sprink Yangın Söndürme Sistemleri Fiyatları

Yangın söndürmede güvenli olarak kullanılan en doğru seçimlerden biri de sprink sistemleri olmaktadır.
Ancak sprink yangın söndürme sistemleri fiyatları firmadan firmaya da değişkenlik gösterebilmektedir. Sprinkler genelde iş yerleri, plazalar, çok katlı ticari amaçlı olarak kullanılan binalarda yangın söndürme önlemi olarak tercih edilmektedir. Sistemin kurulumunda m2 başına ne kadar su harcanacağına göre bir plan oluşturulmaktadır. Bu planın doğru yapılmaması ise yangın halinde binada bulunananlar açısından bir tehlike oluşturacaktır. Sprinkler sisteminin fiyatı ne kadar pahalı ise o kadar güvenlidir diye düşünmenizi tavsiye etmemekteyiz. Çünkü, piyasada güvenlik amaçlı olarak hazırlanan bu tip sistemlerde bazen rant ön plana çıkabilmektedir. Malumunuz hizmet ve satış sektörlerinde her daim firmalar arasında kıyasıya bir rekabet ortamı bulunmaktadır. Bu sebeple eğer binalarınızda bu sisteme yer vermek istiyorsanız geniş bir fiyat araştırması yaptıktan sonra doğru karar vermenizi sizlere önermekteyiz.

sprinkler sondurme sistemi

Sprink tesisatı işçilik fiyatları 

Yangın anında paniklemenizin önüne geçecek, etkili sonuçlar ile sizleri yangına karşı koruyacak olan sprink tesisatlarını yapan firmaların çalıştırdıkları işçilerin bu hususta işin ehli olmasına dikkat edilmelidir. Örneğin, sprink tesisatı işçilik fiyatları yüksek olan firmalar seçilerek kalitesiz hizmet almanın riskini de üzerinize alabilirsiniz. Öncelikle, firmaların tesisatların kurulumunda göstermiş oldukları özveri, personel tecrübesi, firmanın öz geçmişi, referansları konularına önem vermenizde yarar bulunmaktadır. Sonuç itibari ile olası can ve mal kayıplarını önleyecek olan bu sistemleri kuran tesisat işçilerinin de konu hakkında bilgili ve tecrübeli olması önemli bir husustur. Mimarlar tarafından çizilen projeye bağlı kalınmalı ve sistem buna göre kurulmalıdır. Fiyatları belirleyen bir takım unsurlardan da bahsetmek konu içeriği bakımından önemlidir. Örneğin, sprinklerin sayısı, uygulanacak alanın büyüklüğü gibi kriterler ile işçilik ücretlerinin de dahil edilmesi ile komple sistemin kuruluşunda harcamanı gereken maliyeti kolaylıkla öğrenmeniz mümkün olmaktadır.

Yangın sprink çalışma prensibi

Yangının meydana gelmeye başlaması ile birlikte devreye girerek, alevlerin çıktığı alana yönelik olarak sistemin otomatik olarak devreye girmesi ile yangın sprink çalışma prensibi gerçekleşmiş olmaktadır. Sprinklerin yer alandığı alanda ısının artması, dumanların yükselmesi gibi durumlarda mevcut ortamdaki sıcaklığın ortalama 30 derece daha fazlalaşması halinde sistem otomatik olarak devreye girmektedir. Yangın sprink sistemleri hakkında bilmeniz gereken önemli bir unsuru da sizlere aktarmak istiyoruz. Örneğin, bildiğiniz üzere her türlü yangın olayında sulu söndürme sistemleri fayda sağlamamaktadır. Bazen de köpüklü söndürme sistemlerinin bulunması gerekmektedir. Sprinkler sisteminde ise istenildiği taktirde köpüklü sprinkler de monte edilebilmektedir.

Sprink Tesisati Iscilik Fiyatlari
Sprink Yangin Sondurme Sistemi Fiyatlari
Yangin Sprink Calisma Prensibi Istanbul
Yangin Sprink Calisma Prensibi

Sprinkler sistemi zorunluluğu 

Bir insanın hayatı boyunca yaşamak istemeyeceği olumsuz olaylardan bir tanesi de yangın olaylarıdır. Hem can, hem mal kaybının meydana gelme riskinin yüksek olduğu bu olaylardan korunulması amacı ile çeşitli sistemler geliştirilmiştir. Bu sistemlerden en sık tercih edilenleri ise sprinkler sistemi olmaktadır. Sprinkler sistemi zorunluluğu olan bina ve ticari işletmeleri bir kaç ana başlık halinde görmenin bilinçlenilmesi açısınıdan önem arz ettiğini düşünmekteyiz. Örneğin, yüksekliği 30.50 metreden yüksek olan ofis katlarında, yüksekliği 51.59 metre olan apartmanlarda, 20 araç ve üzerinde kapasiteye sahip olan kapalı ve katlı otoparklarda, yatak kapasitesi 200 ve üzerinde bulunan otel gibi konaklama alanlarında, 2000 m2 den fazla kullanım alanına sahip olan ticari işletmelerde, mağazalarda, alışveriş merkezlerinde, eğlence yerleri, toplantı ve seminer salonları gibi alanlarda Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmelik gereği sprinkler sisteminin mecburi olduğunu söyleyebiliriz. Kanun kapamındaki bu düzenlemelere uymayanlara denetleme firmaları gerekli cezaları kesmektedir. Bu husustaki tutum oldukça sert olup, yangın gibi ciddi bir konuyu hafife alan gerek gerçek gerekse tüzel kişilere gerekli yaptırımların da uygulandığını söylemek doğru olacaktır.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Uzay Yangın
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • İkitelli OSGB Mh. Pik Dökümcüler San. Sitesi TEM 34 B Blok No:68 Başakşehir/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.